שמנים לרכב

מציג את כל 7 התוצאות

שמן לאוטו

מערכות הרכב דורשות תחזוקה ותוספים שונים על מנת לפעול בצורה מיטבית. שמן לאוטו ממלא פונקציה חשובה במנוע כמו למשל שיפור הביצועים ושימור הכוח. יש לו יתרונות נוספים כמו למשל חיסכון בצריכת הדלק ועבודה יעילה יותר של המנוע. כמובן שהדבר מתורגם ישירות לחסכון בהוצאות תחזוקת הרכב – הדלק. חשוב מאוד לשמן את המנוע מדי תקופה ולספק לו את סוג השמן המתאים מבחינת סוג הרכב וגורמים נוספים. הנה לפניכם כמה טיפים חשובים כאשר אתם בוחרים איזה שמן לקנות לרכב שלכם.

איזה שמן מתאים לאוטו שלך

כאמור שמן לאוטו הוא חיוני לצורך פעולת מערכת מנוע הרכב, ולא אחת עולה השאלה איזה שמן רצוי לרכוש. על המדפים ניתן למצוא די הרבה סוגים של שמנים בגדלים שונים ושל יצרנים שונים. חשוב מאוד לבחור את השמן המתאים. שמן מנוע לאוטו הוא שמן ברמת זיקוק גבוהה והוא לרוב שמן מינרלי. לא מדובר כמובן על שמן המשמש לבישול או שמנים אתריים. שמן איכותי מבוסס על תהליך זיקוק איכותי ורכיבים ברמה גבוהה.

שמן לרכב הכרחי לתחזוקת הרכב

אחד התפקידים החשובים של שמן לאוטו הוא הפחתת מידת הפליטה והזיהום של הרכב. כאשר אתם ניגשים לטסט מדי שנה במידה ומידת הפליטה גבוהה מן המותר הרי שהדבר יביא לפסילת הטסט, ותידרשו לעשות שוב. שימו לב שמומלץ להשתמש בשמן איכותי לרכב שלכם משום ששמן שהוא לא מספיק איכותי הוא שמן שיביא לשחיקת פעולת המנוע. שמן איכותי מקטין את החיכוך בזמן הפעולה של המנוע ולכן שימו לב איזה שמן לאוטו אתם רוכשים. במידה ואתם מתלבטים איזה שמן לרכוש תוכלו תמיד לגשת לחנות המתמחה באביזרים ותוספים לרכב ולהתייעץ. יש שמן סינטטי 100% ויש שמן חצי סינטטי. הזול ביותר לרוב הוא שמן מינרלי באיכות הנמוכה ביותר מבין השמנים לרכב. הוא לרוב מספיק לתקופה קצרה יותר מהשמנים הסינטטיים ואולם מחירו נמוך יותר. ככלל עדיף להשקיע עוד כמה שקלים ולרכוש שמן איכותי יותר. שמן סינטטי מלא הוא בעל תג המחיר הגבוה ביותר, והוא גם בהתאמה נחשב לאיכותי ביותר והוא לעתים גם כולל תוספים שונים בשמן עצמו אשר משפרים עוד יותר את פעולת המנוע.

שמן מנוע לרכב

כאשר אנחנו מסתכלים על תוספי שמן לרכב הרי שתפקידו של שמן מנוע לרכב הוא חשוב מאוד. מדובר למעשה בשמן למנוע. מומלץ תמיד לרכוש שמן רכב איכותי ולא את הזול ביותר שנמצא על המדפים בהכרח. כמו שאומרים במרבית המקרים הזול עולה ביוקר. כאשר אתם עושים שימוש בשמן מנוע זול הרי שהדבר עלול להביא לעלייה ברמת הפליטה של הרכב וזיהום אוויר – ואתם לוקחים סיכון שלא תעברו את הטסט השנתי בפרמטר הזה. שימו לב איזה שמן אתם מכניסים למנוע הרכב שלכם.

שמני מנוע לרכבי בנזין ודיזל קל

כיום ניתן למצוא על המדפים מיני שמנים שונים וגם תוספים לשמן. נתרכז בשמן מנוע לרכב ונציין כי יש לבחור את השמן המתאים לסוג המנוע והרכב שלכם. חשוב גם לדעת שבחירת שמן לרכב שלכם גם תלויה במזג האוויר באזור בו הרכב נוסע. מזג אוויר חם ולח שונה ממזג אוויר קר בהקשר של בחירת השמן. ועוד היבט חשוב הוא שאתם חייבים לשים לב שאתם רוכשים שמן למנוע המיוצר על ידי חברה אמינה בעלת וותק בשוק. אין שום תועלת ברכישת שמנים על ידי יצרנים אנונימיים ללא תוויות ועמידה בתקנים.

שמן מנוע מומלץ במחירים נוחים

ונגיע להיבט החשוב ביותר והוא מהו המחיר של שמן מנוע לרכב. חשוב כאמור לקחת בחשבון שאין בהכרח הצדקה לרכוש את השמן הזול ביותר שתמצאו, שלרוב גם יהיה הכי פחות איכותי. שימו כמובן לב למחיר ביחס לכמות – וחשבו מחיר יחסי. הוראות היצרן  של הרכב כוללות גם הכוונה לגבי בחירת שמן מנוע ולכן חשוב גם לקרוא אותן. לכל שמן יש מידת צמיגות משלו ולא לכל רכב דרושה אותה רמת צמיגות של שמן למנוע. יש תקנים אירופאיים לגבי שמנים לרכב. עקרונית מידת צמיגות נמוכה יותר פירושה מידת חיכוך נמוכה יותר בפעולת המנוע ולכן המנוע יעבוד בצורה יעילה יותר. אין סיבה להתרשם מאריזה יפה או מהנחה מסויימת אם השמן עצמו לא איכותי מספיק ולא מתאים לרכב שלכם. תקראו תמיד את האותיות הקטנות ותבדקו מי היצרן, עמידה בתקנים, מחיר ביחס לכמות והאם מדובר בשמן סינטטי מלא שהוא המומלץ ביותר.